fbpx

Jak odchudzać się całe życie – antyporadnik

Antyporadnik dietetyczny*, czyli jak przytyć by móc się odchudzać całe życie

*Antyporadnik – zawarte w artykule rady mają charakter ironiczny i nie należy ich pod żadnym pozorem stosować!

Do napisania antyporadnika zainspirowała mnie jedna z obserwatorek. Zaczynała kilka lat temu z masą ciała w normie. Aktualnie ponad 100 kg. Jej refleksje są moim zdaniem bardzo trafne. Dotyczą tak wielu osób – ofiar kultury diet, które próbują się pozbierać i zawalczyć o siebie codziennie. Często zagubione w gąszczu informacji, zdezorientowane i wyczerpane zarówno psychicznie jak i fizycznie. Ten tekst jest przestrogą.

W stronę ideału

Zacznij już jako nastolatka! Im prędzej zadbasz o niezdrową relację z jedzeniem tym szybciej zobaczysz długofalowe efekty! Na początek zainstaluj Instagram, TikToka i zaobserwuj kilka kont “fit guru” o wspaniale smukłych sylwetkach, koniecznie często prezentujących je na zdjęciach. Zaufaj im ślepo i zacznij czuć się źle z tym jak wyglądasz. Najlepszym rozwiązaniem na początek będą głodówki. Nie szkodzi jeśli Twoja waga jest w normie. Zawsze warto zawalczyć o najlepszą wersję siebie i te – 5kg . Im chudsza tym piękniejsza przecież! Warto być w kanonie piękna, bo jak wiadomo to przywilej i wiąże się ze szczęściem, bogactwem i wieczną młodością, powodzeniem i zdrowiem.

Zawsze może być lepiej

Nawet po osiągnięciu “wymarzonej wagi” musisz pamiętać, że zawsze jest coś nad czym powinnaś pracować. Wciąż nie jesteś wystarczająco dobra, nie wiesz? Pracuj dalej nad spadkiem samooceny, to będzie najlepsza motywacja do zdyscyplinowania się! 

Twoje ciało może jeszcze więcej

Ignoruj oznaki zmęczenia i wszelkie sygnały jakie daje Ci organizm. Chcesz być piękna? Musisz swoje wycierpieć. Pamiętaj, że Twoje ciało może więcej! Nie słuchaj głowy, przegoń lenia i do boju. Sen jest dla słabych! Wybiegaj się, wytuptaj złość i od razu poczujesz, że żyjesz.

Zmieniaj się dla otoczenia, nie dla siebie

Jakie to ma znaczenie czego Ty chcesz? Ważne, żeby inni Cię podziwiali i szanowali! Rób tylko to, co sprawia, że błyszczysz i zyskujesz w oczach innych. Przecież nie komplementują Cię za kolejne kilogramy na plusie, prawda?

Rób w kółko to samo aż do skutku

Dieta nie działa nie dlatego, że jest zbyt nisko kaloryczna i źle zbilansowana. Nie działa, bo się za mało starasz! Wracaj na dobre tory po każdym epizodzie objadania. Detox, mniej jedzenia i będzie dobrze! Musisz się wreszcie zacząć wykazywać silną wolą. Odrzuć wszystkie ulubione dania i słodycze! One są zakazane! Trujące i toksyczne!! Pamiętaj, że niemożliwe nie istnieje! Możesz naprawdę wszystko jeśli tylko zechcesz.

Porównuj się do innych i rywalizuj

Poczuj ducha rywalizacji! Możesz być lepsza od swoich koleżanek. Wchodź często na Instagram i się do nich porównuj. Sama zobaczysz, że można więcej, częściej i mocniej. Skoro A, B czy C może to Ty też. Motywuj się i działaj! Czas i tak upłynie, nie chcesz go chyba marnować na użalanie się nad sobą!

Bądź pozytywna (do bólu)

Uśmiechnij się szeroko i ciesz się życiem! Doceniaj to co masz! Jak to koronawirus?! Jak to izolacja, utrata pracy i choroby? Bądź wdzięczna, bo inni mają gorzej! Nie masz prawa do przeżywania smutku, lęku i złości. Nie bój się, nie ma czego. Skup się na odchudzaniu i odpędź złe myśli. Zrób uśmiechnięte zdjęcie i nie zadręczaj innych swoimi problemami! Good vibes only girl!

Skup się tylko i wyłącznie na wyglądzie

Nie panujesz nad życiem? Zapanuj nad ciałem. Uzyskasz nad nim kontrolę to będziesz mogła kontrolować wszystko! Najważniejsze to zrobić super formę a reszta się sama ułoży. Nie skupiaj się na innych swoich zaletach, bo i tak najważniejsze jest to jak wyglądasz. Pamiętaj jak Cię widzą tak Cię piszą! Inne Twoje atuty są mało istotne. Jakie to ma znaczenie, że coś zrobiłaś dobrze, jeśli nie umiesz w odchudzanie?!

Zainwestuj w nowy strój do ćwiczeń zamiast jakiś tam badań

Jesteś młoda i nie czas teraz biegać po lekarzach czy fizjoterapeutach. Oni zakazują ulubionych ćwiczeń, bo chcą na Tobie zarobić albo Ci zazdroszczą. Kup elegancki strój, najlepiej w neonowych kolorach. Ściśnie udo i brzuch i od razu poczujesz się piękniejsza!

Wszystko raportuj w sieci

Każdy trening i danie koniecznie udostępnij w Internecie. Chyba, że akurat masz epizod objadania albo leżysz trzeci dzień pod kocem bez energii. To nie. Tego nie pokazuj! Ma być pozytywnie pamiętasz? Tylko zapisany trening się liczy!

Leave a Comment

Przewiń do góry