fbpx

Weź poćwicz!

W ostatnim artykule próbowałem uwrażliwić Was na to, żebyście uważali komu ufacie i komu powierzacie swoje zdrowie, czas i pieniądze. Przedstawiłem Wam zagrożenia, jakie czyhają na osoby, które chcą rozpocząć aktywny styl życia i sięgają po pomoc oraz porady do różnych internetowych guru. Teraz przyszła kolej na moją małą autopromocję 🙂

Jestem trenerem personalnym od 2012 roku i trenowałem już z niezliczoną ilością podopiecznych. Od lat szkolę się i zdobywam doświadczenie w tej jednej, konkretnej dziedzinie wiedzy. Wszytko po to, aby jak najbardziej kompleksowo i skutecznie pomagać ludziom naprawiać swoje ciała oraz trenować z nimi w sposób bezpieczny i efektywny. Moją specjalizacją jest praca z osobami początkującymi oraz korekcja wad postawy i naprawianie wadliwie działającego układu ruchu. Pomogłem już prawie 200 osobom usprawnić swoje ciało i wiem, jakich metod należy użyć, aby ten proces przebiegał sprawnie i bezpiecznie.

Do swojej pracy podchodzę bardzo idealistycznie i jakby tylko się dało, to pomógłbym każdej osobie, która mnie o to prosi. Niestety ograniczenia lokalizacyjne, czasowe i siłowe niejednokrotnie doprowadziły mnie do limitu moich możliwości niesienia pomocy. Chciałbym chociaż po części rozwiązać ten problem, dlatego w mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia platformy treningowej, na której mogę zamieszczać gotowe programy dla osób początkujących. Myślę, że strona wyszła bardzo fajnie, a programy są jasne i klarowne dla każdej osoby zainteresowanej.

Weź poćwicz

Wypuściłem kurs o nazwie Pierwsze Kroki z Ruchem, który stanowi wprowadzenie do treningu i aktywności fizycznej w sposób bardzo metodyczny, stopniowy i przede wszystkim bezpieczny. Wiem, że wiedza, którą tam przekazuję i treningi, które można razem ze mną wykonać, będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą ćwiczyć i potrzebują pomocy, a nie mogą z różnych powodów otrzymać jej ode mnie bezpośrednio. Korzystajcie, ruszajcie się i bądźcie zdrowi!

Chcąc przybliżyć Wam dokładniej czym jest kurs, co się w nim znajduje i do kogo jest skierowany, pozwoliłem sobie rozwinąć odpowiedzi na te pytania w punktach poniżej.

Co to jest?

Pierwsze Kroki z Ruchem to program treningowy w formie kursu online, którego zadaniem jest nauczyć Cię najbardziej elementarnych i podstawowych ćwiczeń siłowych. Jest to program ze szczególnym przeznaczeniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ruchem oraz tych, którzy chcą podszkolić podstawy treningu siłowego i wszechstronnie zacząć pracować ze swoim ciałem. Posiada 2 poziomy trudności (z zaplanowanych 3), w których ćwiczenia są stopniowane od form najłatwiejszych do trudniejszych. Każdy poziom trudności występuje w wersji bez przyrządów oraz w wersji z przyrządami. Dzięki temu z programu mogą skorzystać zarówno osoby wykonujące trening domowy, nie dysponujące żadnym sprzętem treningowym, jak i Ci, którzy chcą ćwiczyć na siłowni lub innym obiekcie sportowym.

Dla kogo to jest?

Pierwsze kroki z ruchem to idealne rozwiązanie dla osób:
– początkujących;
– chcących udoskonalić technikę wykonywania podstawowych ćwiczeń;
– które nie chcą lub nie mogą trenować indywidualnie z trenerem personalnym;
– które nie chcą lub wstydzą się ćwiczyć w publicznym obiekcie sportowym i wolą to zrobić w domu;
– które chcą mieć wszechstronne i sprawne ciało;
– które chcą być silne, rozciągnięte, mobilne i wydolne;
– które chcą pracować nad problemami z kręgosłupem;
– które chcą zacząć ćwiczyć, ale nie mają z kim zostawić dzieci;
– które chcą ruszać się mądrze, a nie modnie.

Co jest w środku?

Zawartość każdego z kursów stanowią dwa obwody treningowe (A i B), które można stosować naprzemiennie. Każdy z treningów składa się zawsze z części rozgrzewkowej i mobilizacyjnej, obwodu stacyjnego złożonego z 6-ciu różnych ćwiczeń oraz części wyciszającej i rozciągania.

Zawartość kursu stanową:
– 4 instruktażowe filmiki wideo, objaśniające dokładną technikę wykonywanych ćwiczeń oraz pozycje niepoprawne;
– 2 filmiki wideo, w których możecie wspólnie ze mną wykonać każdy z treningów;
– rozpiska treningowa w postaci pliku PDF z możliwością zapisania lub wydrukowania.

Co zyskujesz?

– nauczysz się wszystkich podstawowych ćwiczeń takich jak: przysiad, wykrok, pompka, praca brzuchem, aktywacja pośladka i łopatek, ruch podciągania na drążku, wyciskanie ciężarków nad głowę, wznosy bioder i wiele, wiele innych;
– uelastycznisz i zwiększysz zakresy we wszystkich stawach swojego ciała – odblokujesz biodra, obręcz barkową i zwiększysz ruchomość kręgosłupa;
– dzięki odpowiednio ułożonym obwodom stacyjnym pracujesz nad siłą i wytrzymałością jednocześnie;
– zwalczysz ból kręgosłupa, barków i kolan;
– ruszając się zwiększysz deficyt kaloryczny, a więc szybciej i korzystniej stracisz zbędne kilogramy;
– poczujesz się pewniej w świecie siłowni i zyskasz elementarną wiedzę o podstawowych częściach składowych treningu;
– poczujesz się lepiej, zyskasz więcej energii i siły do stawiania czoła przeciwnościom dnia codziennego;
– zwiększysz odporność;

Może nie mam pół miliona followersów, bo zawsze ważniejsza była dla mnie praca z ludźmi niż fotki na Instagramie. Mam za to wiedzę, pasję i chęć niesienia pomocy. Więc WEŹ POĆWICZ ze mną!

Dodaj komentarz

Przewiń do góry